Chateau De Ville Hotel | İçmeler Marmaris – Turkey

İçmeler Mahallesi Kayabal Caddesi No: 88 Marmaris / TURKEY    Contact 00 90 252 455 21 22 WhatsApp: 00 90 531 685 64 85 info@chateaudevillehotel.com

İçmeler Hakkında

Marmaris körfezinin batı ucundaki eşsiz koyda yer alan belde elit bir tatil için vazgeçilmez turizm merkezidir. Sırtını dağlardan inen çam ormanlarına yaslamış olan İÇMELER adını çok sayıdaki su kaynağından alır. Suyunun en önemli özelliği sindirim sitemine iyi gelmesidir. Oldukça düzenli ve çekici sahil şeridi, tüm koy boyunca uzanan plajı, nezih konaklama tesisleri, restaurant, bar, eğlence ve alışveriş merkeziyle dikkat çeker.

Modern ve geleneksel yapının buluştuğu koyda eski yerleşim, sahil şeridinin hemen arkasında KÖYİÇİ (İçmeler Köyü) denen yerde tüm otantikliğiyle siz misafirlerini bekler. Köy içinden devam edilirse, yürüyüş mesafesinde karşınıza çıkacak kanyon sizi başka bir dünyaya sürükler. Dağların buluştuğu yere gömülmüş kanyonu ve çevresini gezmek, doğa tutkunları için ayrı bir macera olacaktır.

Botanik bahçe şeklinde düzenlenmiş İçmeler Parkı, belde girişinde hemen dikkati çeker. Ziyaretçilerine bar – restaurant ve kafeterya hizmeti de verecek şekilde düzenlenmiş park, otelinize bir adımlık mesafede doğayı tekrar tekrar ayağınıza serer.

İçmeleri ortasından bölen dere ıslah edilmiş haliyle beldeye ayrı bir canlılık kazandırır. Dere boyunca dolaşırken iki yakasını süsleyen hediyelik eşya ve elişi sergilerinden alışveriş yapmanın keyfini yaşamak gerekir.